Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Dni Dukli 2024


Sobotnie popołudnie imprez Dni Dukli 2024 rozpoczął turniej piłkarski oldbojów, rozegrano mecze pomiędzy drużynami z Polski (Gmina Dukla), Węgier (Opalyi) i Rumunii (Baiut). Po raz ósmy w historii Dni Dukli odbył się Bieg św. Jana z Dukli.

Od godz. 17.00 rozpoczął się Piknik Rodzinny: animacje i zabawy dla dzieci, występy zespołów działających przy Ośrodku Kultury w Dukli, wybory Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2024. Małą Miss Dni Dukli 2024 została Zuzanna Bobula, a Małym Misterem Dni Dukli 2024 został Konrad Frydrych, którzy otrzymali piękne korony, prezenty i dyplomy.

Z jubileuszowym koncertem z okazji 20. lecia istnienia wystąpił Zespół Obrzędowo-Śpiewaczy Szarotka – Duklanie, który zebrał od uczestników koncertu duże brawa.

Dyrektorzy szkół, których uczniowie mieli największe osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu odebrali nagrody.  W dziedzinie kultury zwycięską okazała się Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich i zdobyła nagrodę w wysokości 3 000 zł, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dukli i zdobyła nagrodę 2000 zł, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Równem i nagrodę wysokości 1000 zł. W sporcie najlepszą okazała się szkoła w Dukli, drugie miejsce zajęła szkoła w Łękach Dukielskich, a trzecie szkoła w Równem.

O godz. 19.00 burmistrz Dukli Krystyna Andruch przekazała symboliczne klucze do miasta na dwa dni Ośrodkowi Kultury w Dukli, głównemu organizatorowi Dni Dukli,  na ręce  dyrektor Małgorzaty Walaszczyk-Faryj. Przywitała gości przybyłych na Dni Dukli i przedstawiła zastępcę burmistrza Dukli Bohdana Gocza i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Pawła Kuffnera. Życzyła wszystkim przybyłym dobrej zabawy.

Barbara Parzęczewska i Zbigniew Zaranek, finaliści The Voice Senior wystąpili przed publicznością po oficjalnym otwarciu dukielskiego święta. Swoim występem zauroczyli dukielską publiczność i zbierali gromkie brawa. Na zakończenie pierwszego dnia Dni Dukli 2024 wystąpił Zenon Martyniuk – Gwiazda Wieczoru, który zgromadził prawie cały dukielski stadion publiczności. Jego fani szaleli, nie wypuścili go szybko ze sceny, bisował. Występ Gwiazdy Wieczoru zakończył pierwszy dzień świętowania.

Niedzielne popołudnie rozpoczęły prezentacje młodych artystów, laureatów konkursów organizowanych przez Ośrodek Kultury w Dukli i współpracujących z Ośrodkiem, a także ze Studia Krzysztofa Zajdla: wystąpił zespół In Caelo,  Gabriela Faustus, Łucja Trybus, Mateusz Filipiak, Marcelina Albrycht i Magdalena Rogowska.

Piękny koncert dała Izabela Trojanowska, śpiewając utwory z dawnych lat i bardzo aktualne. Publiczność przy jej muzyce bawiła się znakomicie. Na zakończenie Dni Dukli wystąpiła Agnieszka Chylińska – Gwiazda Dni Dukli  2024, która wniosła na scenę ogrom energii, znakomicie bawiła publiczność. Bisowała kilkakrotnie. Na jej koncert dukielski stadion sportowy wypełniony był po brzegi.

Podczas Dni Dukli prezentowała się Transgraniczna Informacja Turystyczna w Dukli, stoisko obsługiwała Anna Chłopecka. Można było zasięgnąć informacji na temat Programu Czyste Powietrze. Wszelkich informacji udzielała w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym pracownik merytoryczny Urzędu Miejskiego w Dukli Agnieszka Matusik. Pięknie prezentowało się stoisko Dukielskie Skarby: I love Dukla z kawami i herbatami smakowymi i pamiątkami z Dukli.

Galeria zdjęć ...

Krystyna Boczar-Różewicz

2024-07-09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.